Auction 3

Lot 58:

Pietro Annigoni

Start price: €10

Estimated price: €200 - €400

Auction house commission: 24%

Pietro Annigoni “Volto”

Pietro Annigoni

(Milano 1910 – Firenze 1988)

“Volto”

litografia

cm 100×70

firmata in basso a destra

numerata 11/99